COVID -19 : বিৰাট কোহলী আৰু অনুষ্কা শৰ্মাই অনুদান আগবঢ়ালে PM-CARES আৰু মহাৰাষ্ট্ৰৰ মুখ্যমন্ত্ৰীৰ সাহাৰ্য্য ৰ্পুঁজিলৈ

সমগ্ৰ বিশ্বতে ত্ৰাসৰ সৃষ্টি কৰি থকা ক'ৰ'ণা ভাইৰাছৰ ভয়াবহতা দোহৰাৰ প্ৰয়োজন নিশ্চয়কৈ নাই । ভাৰতবৰ্ষতো এই ভাইৰাছৰ দ্বাৰা আক্ৰান্ত লোকৰ সংখ্যাই হাজাৰৰ ঘৰ পাইছেগৈ । এই ভাইৰাছৰ পৰা হাত সাৰিবৰ বাবে যুদ্ধকালীন প্ৰস্তুতিৰে তথা তৎপৰতাৰে কেতবোৰ সিদ্ধান্ত গ্ৰহণ কৰিছে ভাৰত চৰকাৰে । ইতিমধ্যে যোৱা ২৩ তাৰিখৰ পৰা সমগ্ৰ দেশতে লকডাউন কৰি ৰখা হৈছে ১৪ এপ্ৰিল লৈকে ।  COVID-১৯ ৰ সৈতে যুজঁ দিবলৈ ভিন্ন পুঁজিপতিৰে পৰা আৰম্ভ কৰি খেলুৱৈ, তাৰকাৰ লগতে সাধাৰণ জনগণেও সহায়ৰ হাত আগবঢ়াইছে প্ৰধানমন্ত্ৰীৰ CARES পুঁজিলৈ অনুদানৰ জৰিয়তে । আজি ভাৰতীয় ক্ৰিকেট দলৰ অধিনায়ক বিৰাট কোহলী আৰু তেওঁৰ পত্নী অভিনেত্ৰী অনুষ্কা শৰ্মাই PM-CARES পুঁজিৰ লগতে মহাৰাষ্ট্ৰৰ মুখ্যমন্ত্ৰীৰ সাহাৰ্য্য পুঁজিলৈ তিনি কোটি টকাৰ অনুদান আগবঢ়ায় COVID-১৯ ৰ বিৰুদ্ধে যুঁজ দিবলৈ ।



PM-CARES বা Prime Minister's Citizen Assistance and relief in Emergency Situations লৈ অনুদান আগবঢ়োৱাৰ কথা আজি এক টুইট যোগে জনায় বিৰাট কোহলীয়ে ।

কোহলীৰ টুইট :



বিৰাট কোহলী আৰু অনুষ্কা শৰ্মাই COVID-১৯ ৰ বিৰুদ্ধে যুঁজ দিবলৈ কেৱল অনুদান আগবঢ়োৱাৰ উপৰিও বিভিন্ন ছচিয়েল মাধ্যমৰ জৰিয়তে সজাগতা অনাৰ প্ৰয়াস কৰি আহিছে । দুয়ো এটা ভিডিঅ'ৰ জৰিয়তে সকলোকে এই সময়ছোৱাত ঘৰতে থাকিবলৈ আহ্বান জনায় ।

কোহলী-অনুষ্কাৰ ভিডিঅ মেছেজটো :


উল্লেখযোগ্য যে, COVID-১৯ ৰ বিৰুদ্ধে যুঁজ দিবলৈ  শচীন তেণ্ডুলকাৰ, আজিংক্য ৰাহানে, সুৰেশ ৰাইনাইও অনুদান আগবঢ়াইছিল কেন্দ্ৰীয় আৰু ৰাজ্য চৰকাৰৰ সাহায্য পুঁজিলৈ । লগতে ভাৰতীয় ক্ৰিকেট বৰ্ডেও ৫১ কোটি টকা প্ৰধানমন্ত্ৰীৰ পুঁজিলৈ অনুদান আগবঢ়াইছিল ।

Post a Comment

0 Comments